#Skautingdoma

Stránka archivována

Aktuální situace neumožňuje provádět skautskou činnost tak, jak jsme zvyklí. Stále však můžeme mít skautský program doma a plnit si i skautské stezky! #skautingdoma

Jak na stezky doma?

Už nyní je možné některé úkoly plnit doma. Nejčastěji ty, které si plní každý sám. Ale ani úkoly, které vyžadují zapojení více lidí, nemusí být problém. Můžete je plnit s rodiči, sourozenci, ale i s oddílem na dálku, například pomocí videohovoru. Také není problém je poupravit tak, aby byl zachován cíl úkolu. Můžete si o tom přečíst na této stránce.

Pokud se chcete inspirovat jak na stezku doma, můžete se podívat na dokument od oddílu Origamek zde.

Stezky-doma

Konkrétní tipy na realizaci některých úkolů najdete v dokumentu Skautský program na doma, sekce Skautská stezka.

Druhou várku tipů na stezku najdete v tomto dokumentu.

Zkus videa od Blondýna!

Ke stezce také nyní vychází videa, kde ti Blondýn pomůže splnit úkoly do stezky.

První video na téma sociální sítě shlédni zde:

K jednotlivým částem videa si můžeš splnit tyto úkoly:

• 27. Komunikace v době sociálních sítí
  • 28. Neverbální komunikace
  • 30. Řešení konfliktů

Druhé video na téma mobilních aplikací zde:

Opět si k tomuhle videu můžeš splnit několik úkolů ze stezky!

• Cesta Vzduchu a Ohně – úkol 23. Hospodaření s časem – Žrouti času
  • Cesta Vzduchu a Ohně – úkol č. 1 Cestování
  • Cesta Země a Vody – úkol č. 11 Bezvědomí
  • Cesta Temě a Vody – úkol č. 37 Poznávám přírodu
  • Cesta Vzduchu a Ohně – úkol č. 48 Nové poznání

Třetí video, které poradí jak se neztratit, zde:

I u tohoto videa si můžete plnit stezku:

• Cesta Země a Vody – 9. Orientace na mapě

Kam dál?

Další nápady na skautský program na doma najdete ve sdíleném skautském dokumentu zde.
Chcete zapojit i jiné výchovné nástroje? Zkuste skautské odborky upravené pro #skautingdoma na webu odborek.
Další inspiraci a nápady najdete také na novém webu Chystám program:

Mám dotaz, mám nápad!

Jakýkoliv podnět či nápad pro zapojení stezek v současné situaci neváhejte napsat. Buď do sdíleného dokumentu nebo nám na mail stezka@skaut.cz.

Obecné informace o koronaviru a skautské činnosti naleznete na: skaut.cz/koronavirus.

Při plnění i přípravě programů nejen pro stezku vás prosíme, dodržujte nařízení vlády.
Děkujeme všem za pomoc při zvládání současné situace.
Stezka tým

0 Komentáře