Stahuj pomůcky

Skautská stezka pro oddílové rady v pdf

Stáhněte si všechny materiály, které najdete v souboru Stezka pro oddílové rady:

Tabulka na záznam plnění v google Tabulkách

Využijte tabulku plnění připravenou v Tabulkách google! Tabulka vám spočítá, kolik procent stezky je splněno a umí počítat i s oddílovým rozšířením, vodáckými doplňky nebo zamčenými stránkami.

Tady si tabulku můžete prohlédnout a zkopírovat

Pozor! Pro správné fungování je nutné vždy vytvořit kopii souboru. Pouhé kopírování obsahu listů nepřekopíruje některé formátování, třeba zaškrtávání vodáckých doplňků nebo podmíněné formátování.

Roční plán se stezkou

Zaujalo vás v materiálu O stezce skautů a skautek pro vedoucí jak Tapíři a Tapírky plánovali rok se stezkou? Nebo se jen chcete inspirovat, jak zapojit Stezku do ročního plánu? Prohlédněte si jejich plán a případně si ho zkopírujte na svůj google disk (doporučujeme) nebo stáhněte (je možné, že se nestáhne všechno formátování)

Tady si prohlédněte Plán Tapírů a Tapírek

Družinový kalendář

Na každý týden přináší aktivity pro družinu. Každá aktivita pomáhá s plněním úkolu ze stezky nebo odborky. Aktivity jsou inspirovány významným dnem v týdnu nebo ročním obdobím.

A1-Druzinovy-kalendar-tisk

Textové verze stezek

Stáhněte si jen texty stezek a využijte je třeba pro přípravu oddílového programu s citacemi z ní nebo zhuštěné stezky do kapsy.

Grafické prvky ke stezce k použití

Stáhněte si různé grafické prvky ze stezky a využijte je v oddíle. Můžete vytvořit pamětní listy, plakáty do klubovny, pozvánky, materiály k programům se stezkou. Můžete si také často používané prvky nahrát do Canvy a tvořit v ní.

Tady si prohlédněte složku s prvky a stáhněte s ty, které vás zaujaly.

Obrázky z výzev

Stáhněte si obrázky výzev ze stezky – v zip souboru najdete všechny ve formátech .jpg, .png, .svg

Příběhy ke skautskému slibu a zákonu

Příběhy ke skautskému slibu a zákonu od Edyho jsou příběhy bez ukončení. Kluci a holky tak příběhy mohou uzavřít a obhájit.
Příběhy vyšly jako samostatná kniha, kterou lze koupit například na  skautském e-shopu.

Edy 31 z příběhů namluvil, nahrávky najdete na skautském youtube kanále Příběhy ke skautskému slibu a zákonu (audio) nebo ke stažení na G disku Příběhy ke skautskému slibu a zákonu – audiokniha (Jiří Zajíc – Edy).

Pro inspiraci nabízíme krátkou metodiku, která může inspirovat v tom, jak k danému příběhu rozvést s družinou širší diskuzi, či jaký k němu vytvořit program.

7 Komentáře
Luk

Ahoj,

tabulka na záznam plnění stezky (Google Tabulky) má nastaveny vzorce pro počítání splněných úkolů. Bohužel u Nováčka chybně. Konkrétně náš případ – vypouštíme vodácké body a další body podle míry zkušeností (přechod z vlčí smečky). U dvou klučinů, co tedy musí splnit celkem 8 bodů a aktuálně zvládli již 4, mi tabulka uvádí splněných 9 (!) bodů a hlásí tedy splnění stezky.

Je možné upravit vzorce tak, aby to odráželo skutečná data? Případně tu uvést, jak si to můžeme upravit sami…

Díky

Martina
Reaguje na  Luk

Ahoj, jsem ráda, že tabulku používáš. Jedná se o situaci, kdy jste slovo neplní označili i do vodáckých doplňků a přitom nezaškrtli jejich používání. Doplnila jsem tuto situaci do návodu. Pokud vodácké doplňky nepoužíváte, smažte si tyto řádky z tabulky. Pokud je používáte, zaškrtněte políčko. Procenta u Nováčka se budou počítat vždy z celku, tedy i z úkolů, které dotyčný plnit nemusí (buď tedy celkem 9 úkolů nebo 13 dle vodáckých doplňků). Pokud bys měl stále s tabulkou problém, ozvi se na stezka@skaut.cz nejlépe i s odkazem na vaši tabulku.

Cesty

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli existuje ke stažení nějaká tabulka pro zaznamenávání splněných bodů, která je určená k pověšení třeba v klubovně (tj. něco jako excelovská tabulka výše, ale graficky zpracovaná).
(Myslím, že byla vytvořená pro experimentální verzi 1. stupně stezky, ale pro finální verzi už jsem ji nenašel.)
Díky

Reaguje na  Cesty

Ahoj,
existuje pouze excelovská tabulka, případně je tabulka v rádcovském deníku. Zpracovat tabulku grafiky, především druhý stupeň, kde se úkoly vybírají a navíc si skaut či skautka sám vybírá počet uzamčených stránek, by bylo velmi náročné a z toho důvodu se nic takového nevytvořilo.

Otazník

Lucka
před 2 let

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někde je nebo brzy bude družinovy kalendář pro rok 2021/2022??

před 2 let
Reaguje na  Lucka

Ahoj, družinový kalendář pro rok 2021/2022 už je přidán na stránce.

Otazník

Šimon
před 1 rok

Ahoj, bude někdy družinový kalendář na rok 2002/2023?